6 kérdés és 6 válasz kerti bútor vásárlása előtt
Beköszöntött a tavasz. Ön is kerti bútor beszerzése előtt áll? Az alábbi kérdésekkel és válaszokkal segítünk a döntésben:
1. Milyen anyagból legyen a kiválasztott kertibútor garnitúra?
Sokan a fát és a műrattant is kültéri anyagnak tartják, amiben részben
igazuk van. De csak részben. A műrattan a tapasztalatok alapján maximum
3-4 év után elkezd tönkremenni, széttöredezni. A fával pedig a
legnagyobb probléma, hogy a nem igazán létezik tartós felületkezelő
anyag. Enélkül pedig még a keményfa is pár év alatt tönkremegy, ha pedig
le van felületkezelve, akkor állandóan csiszolgatni, festeni kell. Az alumíniumból készített festett bútorok egész jó megoldásnak tűnnek, de sajnos a festés nem tartós rajtuk, ha elöregszik, akkor bejut alá az eső, ami idővel károsítja az alumíniumot.
Ezért a legtökéletesebb megoldásnak a rozsdamentes acélból készült kerti
bútort tarjuk. Vegyük figyelembe, hogy ha ez a nemes anyag fával van
kombinálva, akkor ugyancsak fennáll a probléma a fa miatt.
2. Hány személyes legyen egy kerti bútor szett? Mindenképpen azt kell figyelembe venni, hogy hány fős a család. Ez általában 3 vagy 4 fő szokott lenni. Figyelembe kell venni, hogy milyen sűrűn szoktunk kerti partikat tartani, mert ha csak ritkán, akkor megoldás a kölcsönkérés, magunknak pedig bőségesen elég egy 4 személyes garnitúra. Ha sűrűn tartunk kerti partit, akkor már biztosan csak egy minimum 8 személyes garnitúra jöhet szóba. Efelett már vagy 2 garnitúrában kell gondolkodnunk, vagy egyedileg kell gyártatni kerti bútort.
3.Hogyan kell ápolni a kiválasztott kerti bútort? A műrattan bútorokat elvileg nem kell óvni, ápolni, de ez természetesen nem igaz. Sajnos pár év alatt az erős UV sugárzás miatt szó szerint széthullik. A gondozásmentesség ilyen értelemben igaz rá, de a tartósság egyáltalán nem. A fa kerti bútor szettekkel már más a helyzet. Ezeket a fa fajtájától, minőségétől függetlenül folyamatosan ápolni kell, nincs kibúvó. A keményfából készített bútorok egy magasabb minőségi színvonalat képviselnek, ezek tartósabbak, de sajnos ezekre is igaz, hogy 1-2 évente át kell csiszolni és festeni, lazúrozni őket. Sajnos a mai festékek, lazúrok nagyon nem UV stabilak, ezért hamar öregszenek. Az alumínium bútorokat elvileg nem kell ápolni, de a festék elöregedése esetén újra kell festeni. Illetve csak alumíniumból készített bútor nemi gazán van, általában valamilyen kárpittal vagy műrattannal vannak kombinálva, a gondozás és tartósság ezek minőségétől jelentősen függ. A műrattanról fentebb már írtam. A rozsdamentes acélból készült bútorszettek teljesen gondozásmentesek, messze ezek a legtartósabbak, nem túlzás azt írni, hogy végigkísérnek minket az életünk során. Csak időnként tisztítani szükséges.
4. Mennyibe kerülnek? Az ár nagyon sok mindentől függ. A kínai termékek természetesen a legolcsóbbak, de a minőségük, tartósságok nagyon messze van a tökéletestől. Ezek után nagyságrendileg a fa és műrattan termékek vannak, természetesen itt is nagy a szórás. Lehet venni 100 000Ft alatt is, de akár 4-5-600 000Ft-ot is elérhetik. A nagyságától, a kiviteltől, a designtől és a márkától is függ. Egy sarokgarnitúra természetesen a felső árkategóriába tartozik ezek közül. A legdrágábbak az alumíniumból és a rozsdamentes acélból készült kerti bútorok. Áruk majdnem egy szinten mozog, talán a rozsdamentes kicsivel drágább. Az ár itt is függ a nagyságtól, a gyártótól, a kiviteltől, stb. Egy 6 személyes rozsdamentes acél kertibútor szett egy étkezőasztallal nagyságrendileg bruttó 1 millió Forint, egy 8 személyes ára elérheti az 1,2 milliót. Itt az ár természetesen az alapanyag miatt és az előállításhoz szükséges munkaidő miatt is magas. Ezeket a bútorokat ebben az árkategóriában természetesen luxus kivitelben szálcsiszolt felülettel és különleges designal kapjuk.
5. Hol tudom beszerezni a kiválasztott kerti bútoromat? Természetesen bármelyik möbelix, kika, auchan, jysk, obi áruházban is be lehet szerezni a kerti bútorunkat, azonban érdemes számításba venni 1-1 magyar gyártó kínálatát is. Itt van például az MRK-Mira rozsdamentes kertibútorok is, ahol luxus minőségű rozsdamentes acélból készített kerti bútor szetteket, lounge garnitúrákat is lehet vásárolni, 20 év átrozsdásodás elleni garanciát adnak, vállalják, hogy 1-1 termékcsaládból maximum 100 garnitúrát készítenek el. Folyamatos a termékfejlesztés, a hazai gyártás előnye, hogy rövid reagálási idővel tudnak dolgozni, általában raktárkészletről megrendelhetők a termékek és egyedi gyártást is vállalnak. Weboldaluk: www.rozsdamenteskertibutor.hu könnyen megjegyezhető. Természetesen a hagyományos, fából készült bútorokból is találunk idehaza gyártót jószerivel.
6. Kint lehet-e hagyni egész évben a kertibútorunkat? A válasz egyedül a rozsdamentes acélból készült bútoroknál egyszerű, mert ott egy határozott igen a válasz. Nem szükséges elpakolni még télire sem, semmilyen időjárási körülmény nem tesz benne kárt. Itt had jegyezzem meg, hogy a fával kombinált rozsdamentes kerti bútorokra ugyanaz érvényes, mint a fára. Itt is igaz, minden lánc annyira erős, mint a leggyengébb láncszeme. A fa és a műrattan kerti bútor szetteket inkább érdemes elpakolni a szezon végével, így talán elhúzhatjuk a csere vagy a felújítás idejét valamennyivel.
Remélem, ezzel a blogbejegyzésemmel segíteni a kerti bútor vásárlást fontolgatóknak, és azoknak, aki csak érdeklődnek a téma iránt.
Ha tetszett a cikk, kérem ossza meg a facebookon!
#kika #obi #möbelix #auchan #jysk #rozsdamenteskertibutor
Kövessék facebook oldalunkat: https://www.facebook.com/rozsdamenteskertibutor/